Pamięć komórkowa

Pamięć komórkowa

 

Komórki w organizmie mają zdolność zapamiętywania. Przechowują wszystkie informacje – pozytywne i negatywne. O ile pozytywne mają korzystny wpływ samoocenę i poczucie własnej wartości to negatywne doświadczenia związane z urazami fizycznymi, emocjonalnymi i mentalnymi objawiają się m.in. w postaci braku wiary w siebie, bezsilności, smutku.

 

Przechowując te informacje: pozytywne i negatywne wspomnienia i emocje, pamięć komórkowa ma ogromny wpływ na nasze świadome i podświadome wzorce zachowań, podejście do życia i stan  zdrowia. Skumulowanie tych negatywnych informacji w komórkach ma wpływ na stan zdrowia psychicznego i  fizycznego.

 

Najnowsze badania naukowe opisane w książce Bruce Liptona  „Biologia przekonań”  wykazują, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska z zewnątrz komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochodzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli. Badania zostały uznane jako główny przełom uświadamiający nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz z przekształcaniem naszych myśli, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Sesja w stanie Theta przeprogramowuje informacje, przekonania, uczucia i urazy w pamięci komórkowej.