Obrazy

Obrazy – uspakajają i leczą

 

Obrazy działają na ludzi tak jak muzyka. Nie jest tajemnicą, że kolor, kształt i forma  działają na nas bardzo. Zestawienia  kolorów jedne bardzo uspakajają a inne wręcz odwrotnie, dodają nam dynamiki i czynią, że działamy na wysokich obrotach. Zdumiewający ich wpływ na nas  jest znany od wieków, ale  dopiero teraz weszła w to nauka, która potwierdza to twierdzenie.

 

Zestawy kolorów wcale nie są przypadkowe tylko oparte na starych świetnie działających zasadach, które są stosowane od wieków w Indiach i krajach Bliskiego Wschodu. Kolejnym elementem jest kształt figur, które jak wiemy także wibrują określonymi kolorami magnetycznie emanując na  ludzi jak i na  przedmioty.

 

Wibracja obrazu wprowadza do pomieszczenia fluidy energii, która rozpływa się powoli i jest wdychana przez osoby.

 

Wiele obrazów wykonuję na konkretne zamówienie, ponieważ nie do każdego mieszkania  pasuje każdy obraz. Zawsze trzeba wybadać powody złego samopoczucia mieszkańców i dopiero zdecydować się na korektę pomieszczeń poprzez namalowanie  obrazu.

 

Dziedzina ta  jest niezwykle popularna na Zachodzie Europy  z uwagi na bardzo dużą skuteczność a w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

 

 

 

Obrazy zasadniczo dzielą się na cztery podstawowe grupy.

 

I grupa  – dynamiczne

 

Obrazy te wyzwalają w człowieku pokłady ukrytej energii, która w nas siedzi ale nie potrafimy jej wydostać na zewnątrz. Dobór  kolorów ostrych i ostre kształty figur sprawiają, że poprawiają się nam wyniki krwi, wychodzimy z apatii i stajemy się ożywieni i mamy chęć na ruch, działanie i fizyczny wysiłek. W niektórych szpitalach moje obrazy eksponowane są w salach z chorymi, którzy dopiero są  po operacji. Ma to wywołać u nich chęć do życia, a przez to szybszą rekonwalescencję. Badania amerykańskich lekarzy i fachowców potwierdzają to stwierdzenie. Co więcej psychiatria amerykańska w dużej mierze bazuje na wykorzystaniu podświadomości człowieka, który nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wpływają na niego takie obrazy.  Stąd zaleca się wieszanie w domach chorych takich właśnie obrazów. W psychiatrii potrafią świetnie aktywizować człowieka i szybciej wyprowadzają go z depresji.

II grupa – tonizujące

 

Działanie tej grupy obrazów jest zupełnie inne. One uspakajają i łagodzą napięcia. Z tych obrazów wytrąca się dziwna energia, która czyni, że nie jesteśmy tacy agresywni i nie chce się nam kłócić. Co więcej, nachodzi nas miły nastrój i chcemy przebywać w jego energetyce  tak długo jak tylko się da. Osoby nerwowe doskonale się czują gdy na ścianie wisi coś przyjemnego o stonowanej kolorystyce co uspakaja  i chce się stale na nie patrzyć bo po prostu sprawiają nam przyjemność.

III grupa – odpromienniki mieszkań

 

To grupa obrazów, która świetnie neutralizuje promieniowanie cieków wodnych co pozwala na normalne życie a co najważniejsze, na przespaną noc i znakomite samopoczucie pomimo anomalii magnetycznych, którym poddawany jest ludzki organizm podczas snu. Te  obrazy zmieniają kąt rażenia cieku wodnego i przesuwają jego działanie tak, że nie szkodzą tak ludziom tam przebywającym. W obrazach tych wykorzystuję jak i w każdej poprzedniej grupie obrazów – różne znaki magiczne i runiczne. Jest to pradawna wiedza ludów, które specjalnymi znakami chroniły swoje domy przed zarazą i złem. W XXI wieku magia, czary i uroki wywołują uśmiech u współczesnego człowieka ale dopiero, gdy dosięga go samego to przekonuje się, że znaki mają wielką moc. Tymi znakami potrafimy chronić siebie  i bliskich przed klątwami i złem. Charakterystyczna krata występująca na nich łagodzi też magnetyczne działanie tzw. siatki szwajcarskiej, co przy raku zawsze występuje z emanacją cieku wodnego.

 

IV grupa – dla dzieci

 

Są to obrazy często nieskończone a dające możliwości na różnorakie zakończenie  przez chore dziecko. Szczególnie dobrze się sprawdzają przy dzieciach autystycznych i psychicznie  niedorozwiniętych. Posiadają może infantylną tematykę jak: kwiaty, ciapki, czy nutki, ale świetnie spełniają swoją rolę. Rozwijają znakomicie dziecięcą fantazję i sprawiają radość w ich dotyku albo innym kontakcie. Dzieci chętnie  próbują namalować coś podobnego, ale tworzą zawsze coś innego, co znakomicie je uspakaja i wytwarza taką pasję tworzenia, co niezbędne jest przy psychicznej rekonwalescencji.