Obrazy

Obrazy – uspakajają i leczą

 

Obrazy działają na ludzi tak jak dobra muzyka. Nie jest tajemnicą, że kolor, kształt i forma  działają na nas bardzo. Zestawienia  kolorów jedne bardzo uspakajają a inne wręcz odwrotnie, dodają nam dynamiki i czynią, że działamy na wysokich obrotach. Zdumiewający ich wpływ na nas  jest znany od wieków, ale  dopiero teraz weszła w to nauka, która potwierdza to twierdzenie.

 

Zestawy kolorów wcale nie są przypadkowe tylko oparte na starych świetnie działających zasadach, które są stosowane od wieków w Indiach i krajach Bliskiego Wschodu. Kolejnym elementem jest kształt figur, które jak wiemy także wibrują określonymi kolorami magnetycznie emanując na  ludzi jak i na  przedmioty.

 

Wibracja obrazu wprowadza do pomieszczenia fluidy energii, która rozpływa się powoli i jest wdychana przez osoby.

 

Wiele obrazów wykonuję na konkretne zamówienie bo nie do każdego mieszkania  można wprowadzić każdy taki obraz. Zawsze trzeba wybadać powody złego samopoczucia mieszkańców i dopiero zdecydować się na korektę pomieszczeń poprzez namalowanie  obrazu.

 

Dziedzina ta  jest niezwykle popularna na Zachodzie Europy  z uwagi na bardzo dużą skuteczność i w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

 

 

 

Obrazy zasadniczo dzielą się na cztery podstawowe grupy.

 

I grupa  – dynamiczne

 

Obrazy te wyzwalają w człowieku pokłady ukrytej energii, która w nas siedzi ale nie potrafimy jej wydostać na zewnątrz. Dobór  kolorów ostrych i ostre kształty figur sprawiają, że poprawiają się nam wyniki krwi, wychodzimy z apatii i stajemy się ożywieni i mamy chęć na ruch, działanie i fizyczny wysiłek. W niektórych szpitalach moje obrazy eksponowane są w salach z chorymi, którzy dopiero są  po operacji. Ma to wywołać u nich chęć do życia, a przez to szybszą rekonwalescencję. Badania amerykańskich lekarzy i fachowców potwierdzają to stwierdzenie. Co więcej psychiatria amerykańska w dużej mierze bazuje na wykorzystaniu podświadomości człowieka, który nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wpływają na niego takie obrazy. Dopiero kiedy zabierzemy taki obraz z sali, to dopiero sobie chory uświadamia jak bardzo mu go brakuje. Stąd zaleca się wieszanie w domach chorych takich właśnie obrazów. W psychiatrii potrafią świetnie aktywizować człowieka i szybciej wyprowadzają go z depresji.

 

 

II grupa – tonizujące

 

Działanie tej grupy obrazów jest zupełnie inne. One uspakajają i łagodzą napięcia. Z tych obrazów wytrąca się dziwna energia, która czyni, że nie jesteśmy tacy agresywni i nie chce się nam kłócić. Co więcej, nachodzi nas miły nastrój i chcemy przebywać w jego energetyce  tak długo jak tylko się da. Osoby nerwowe doskonale się czują gdy na ścianie wisi coś przyjemnego o stonowanej kolorystyce co uspakaja  i chce się stale na nie patrzyć bo po prostu sprawiają nam przyjemność. Nie potrzebna jest tu jakakolwiek wiedza na temat sztuki. Ważna jest jedynie impresja czyli jaki ów obraz robi na nas wrażenie i jak nas usposabia. To jest kryterium oceny sztuki w ogóle.

 

III grupa – odpromienniki mieszkań

 

To grupa obrazów, która świetnie neutralizuje promieniowanie cieków wodnych co pozwala na normalne życie a co najważniejsze, na przespaną noc i znakomite samopoczucie pomimo anomalii magnetycznych, którym poddawany jest ludzki organizm podczas snu. Te  obrazy zmieniają kąt rażenia cieku wodnego i przesuwają jego działanie tak, że nie szkodzą tak ludziom tam przebywającym. W obrazach tych wykorzystuję jak i w każdej poprzedniej grupie obrazów – znaki runiczne. Znaki runiczne to pradawna wiedza ludów, które specjalnymi znakami chroniły swoje domy przed zarazą i złem. W XXI wieku magia, czary i uroki wywołują uśmiech u współczesnego człowieka ale dopiero, gdy dosięga go samego to przekonuje się, że znak runiczny ma wielką moc. Tymi znakami potrafimy chronić siebie  i bliskich przed klątwami i złem. Z doświadczenia wiem, jak ludzie  nabywają te obrazy u mnie  i jeszcze nikt nie skarżył się, że  nie działają. Charakterystyczna krata występująca na nich łagodzi też magnetyczne działanie tzw. siatki szwajcarskiej, co przy raku zawsze występuje z emanacją cieku wodnego.

 

 

IV grupa – dla dzieci

 

Są to obrazy często nieskończone a dające możliwości na różnorakie zakończenie  przez chore dziecko. Szczególnie dobrze się sprawdzają przy dzieciach autystycznych i psychicznie  niedorozwiniętych. Posiadają może infantylną tematykę jak: kwiaty, ciapki, czy nutki, ale świetnie spełniają swoją rolę. Rozwijają znakomicie dziecięcą fantazję i sprawiają radość w ich dotyku albo innym kontakcie. Dzieci chętnie  próbują namalować coś podobnego, ale tworzą zawsze coś innego, co znakomicie je uspakaja i wytwarza taką pasję tworzenia, co niezbędne jest przy psychicznej rekonwalescencji.